Zde vám dovolím nahlížet na mou cestu ježděním

Od srpna roku 2009, co jsem se svezla u kamaráda od šermu na koni, jsem otravovala s tím, že chci jezdit. Našli jsme na internetu JK Žilina a tak jsm se tam 11.10. vypravila.Shodou okolností to bylo na moje narozeniny, ale k mojí smůle v době, kdy byla Velká Pardubická, kterou vihrál Český žokrj Josef Váňa. Dohodla jsem se telefoticky s majitelkou, že se sejdeme ve čtvrtek a rouvnou bych šla jezdit.

Připravila jsem si  a po názorné ukázce Dity(majitelky) i osedlala a nauzdila koně jménem "Zora". Je to Hucul dovezený z Polska a odkoupený z Chomutova. Dnes jí je 15 let. Ten den jsem chodila na lonži. Přesto že jsem čekala, že budu dělat víc a postěžovala si Ditě, že jsem nečekala takového prcka se mi to líbilo.

Když jsem tam tak seděla a cvičila si právě nalezený sed v anglickém sedle, myslela jsem jen na to jaké to bude až budu umět víc. Mím cílem bylo dostat se k dnešním rytířům a poklidně žít jejich stylem života.

Když jsme se sešli na další hodinu měla jsem mít koně jménem "Ženeva". Je to kobyla s prvotřídním krokem. Je to mnohdy mrcha. Je jen velmi málo lidí, kteří ji vyčistí kopyta.

Byla jsem opět na lonži a ušila jsem se "poloviční sed" a ke konci hodiny jsm i chvíli klusala.

Nebyla jsem z toho celého zrovna nadšena. Měla jsem pocit, že bych zvládla víc, než bejt "uvázaná na šňůře". Přišla jsem si blbě, když okolo jezdili ostatní holky a koukali na mě jak tam sedím jako pytel. Je to sice blbost, protože každý musí nějak začít, ale myslím, že zrovna v ten den se ve mě vybojoval ten pocit, že kdybych se mi naskytla příležitost skočit kavaletu jako oni, tak to prostě musím dokázat skočit.

To byl taky možná důvod proč jsem už další hodinu zvládala vysedávat při klusu a pobídky:

( https://www.youtube.com/watch?v=hOwKw-ZsfRU)

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/hOwKw-ZsfRU&hl=cs_CZ&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/hOwKw-ZsfRU&hl=cs_CZ&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Další hodinu jsem jela na vyjížďku s celou skupinou do lesa. Dita šla vedle mě pěšky, ale další vyjížďku jela už normálně vepředu na koni.

Dneska je 5.1. 2010

1.1. 2010 Jsem jela novoročku s dalšíma 5 holkama ze stáje (včetně Dity a mojí sestry Helunky) a dalšíma dvěma koněma z cizího stáda. Jeli jsme ze Žiliny do Smečna "na páre s kečupem" :D a z5

V 7:00 jsme byli na jízdárně a upravovali boxy a připravovaly koně. 9:25 byl hlášen výjezd. Já jela na Zorce a ségra na Edovy. Oba to jsou huculové. Navzájem se snášejí,ale Edovy hráblo a při klusu mi chtěl Zorku pokopat. Když jsme jeli z5 do Žiliny, tak jsme šli polem k silnici, kterou jsme přecházeli a před ní byl příkop. Zorka má s těmahle věcma docela problémy. Silnici jsme překlusávali,ale já jsem tam chvilku zůstala, protože se Zorce nechtělo přez příkop, tak jsem jí pobídlá a hold jsme ho bez problémů skočili a na druhou stranu překlusali.Jinak se nic zásadního co by se mi vrilo do paměti nestalo.

Je konec ledna

Je konec ledna a mne nedavno přijala historická jezdecká skupina Honoris. Brzo mne čeká první tréning, tak jsem na to zvědavá. První lekci v sedle i bez sedla mám už přeci jenom nějaký ten pátek za sebou, avšak i přez to jsem začátečník. Posledních dvou lekcí ksem se bohužel nemohla zůčastnit, tak se stalo to, že moje ségra (která už jezdila dříve,ale teď začínala od začítku) mne předměhla a se ženevou skočila 70 cm  a křížek. Nedá se hold nic dělat...Snad se zadaří jindy.

Asi v polovině ledna jseme po jízdárně pustili poncli a koně a fotily jsme je. Na foťáku byl špatně nastavený datum, takže se tam otiskle 1.1.2007,ale neni tomu tak. Fotky jsem si vzala a udělala jsem z nich videa a tady je můžete vidět (v případě že by nešli spustit, jsou přiloženy přímé odkazy na youtube.com)

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/UnwKRuL7Pzs&hl=cs_CZ&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/UnwKRuL7Pzs&hl=cs_CZ&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

( https://www.youtube.com/watch?v=UnwKRuL7Pzs )

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/QUR23uMyi5A&hl=cs_CZ&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/QUR23uMyi5A&hl=cs_CZ&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

( https://www.youtube.com/watch?v=QUR23uMyi5A )

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/-t1CNYCg9Zg&hl=cs_CZ&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/-t1CNYCg9Zg&hl=cs_CZ&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

( https://www.youtube.com/watch?v=-t1CNYCg9Zg )

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode